Bodování květen

Po delší době opět bodování. Všem čtenářům se omlouvám za dlouhou odmlku. Po květnu vypadá pořadí téměř stejně. Na prvním místě se drží Tympán, ale na paty mu šlape Téra a v těsném závěsu za ní je Blatník. Věřím že to bude boj až do konce. Celý příspěvek

Podzimky Tachov (24. – 28. 10. 2012)

Na podzimky jsme vyrazili 24.10. (pro ty z vás, kdo neví, to byla středa) z hlaváku (hlavního nádraží). Jeli jsme do Tachova a (překvapivě) jsme jeli vlakem. Ve vlaku jsme dělali všechno možné, někdo si četl, někdo fotil (mě!! Co si to dovoluje??) nebo hrál hry na notebooku, popřípadě na mobilu, někdo si jen tak povídal a já jsme se shodla s Kačkou na tom, že nám chutnají vajíčka se slaninou, ale bez vajíček :D Když jsme konečně dorazili (jestli jste už zapomněli kam, tak na nádraží do Tachova), šli jsme do DDM (domu dětí a mládeže), kde jsme si vybalili věci, navečeřeli se a šli jsme spát.

Celý příspěvek

Tábor – Záblatí u Prachatic 2012

Letošním tématem táborové hry bylo hledání ztracené Atlantidy, což, jak nám řekli vedoucí, je bájný kontinent, který před mnoha a mnoha lety zničila přírodní katastrofa. Nikdo neví, jestli opravdu kontinent existoval, a proto se o tom dodnes vedou dohady. Ani na univerzitě Karlově, kam jsme se zapsali do oboru archeologie, tomu nebylo jinak. Profesor Střepina a doktor Smetáček se pořád dohadovali o tom, jestli Atlantida byla nebo ne. Oba dva měli spoustu argumentů a snažili se nás nalákat pod svoje křídla.

Celý příspěvek

TBZ Davle (24.3.2012)

Letošní turisticko branné závodění se odehrálo v okolí Davle. Tam jsme také vystoupili z vlaku a vydali se vzhůru údolím Zahořanského potoka. Vzápětí se ukázalo, že údolí již leta před naší návštěvou obsadili chataři a možná i chalupáři, kteří se navíc ve slunném dni vyrojili, a tak nezbylo než se od potoka odpoutat a vyrazit do svahu mimo chatovou oblast. S námi se odpoutal i jakýsi společensky založený psík zvaný Týna (utíkám, ale domů trefím).

Celý příspěvek

Hra po Praze (21.1.2012)

Tak jsme se opět sešli u klubovny, tentokrát jsme však neměli namířeno na žádné nádraží, ale do Obory Hvězda, neboť se tam konala tradiční hra po Praze. Přivítala nás krásně zamračená obloha a teplota okolo bodu mrazu. Veselou atmosféru výletu dokreslil příběh o masovém vrahovi, jenž předešlý den  řádil  na Petřinách a kterého bylo úkolem chytit a předat spravedlnosti. Naštěstí bylo pátrání svěřeno věhlasnému Johnu Bucharovi, jenž se nebál pro úspěch mise obětovat tolik pomocníků, kolik bylo potřeba, a tak byl úspěch téměř zaručen.

Celý příspěvek

Lánem kolem Lán (19.5.2012)

A nadešel čas posledního jednodeňáku v této sezóně. Pak už nás čekal jen Oheň a tábor. S kolegou Barrandem jsme se rozhodli vypravit do Rynholce a okolí Lánské obory, jestli tu nezbyly nějaké pozůstatky po první koněspřežné železnici na našem území, tedy z Prahy do Lán. V tomhle se železniční historici často mýlí a jako první koněspřežka u nás je uváděna ta z Linze do Českých Budějovic, kudy se k nám přepravovala sůl od Dunaje z hornorakouské solné komory v Solnohradu (dnes ho na mapě najdeme spíš jako Salzburg).

Celý příspěvek