Tábor – Záblatí u Prachatic 2012

Letošním tématem táborové hry bylo hledání ztracené Atlantidy, což, jak nám řekli vedoucí, je bájný kontinent, který před mnoha a mnoha lety zničila přírodní katastrofa. Nikdo neví, jestli opravdu kontinent existoval, a proto se o tom dodnes vedou dohady. Ani na univerzitě Karlově, kam jsme se zapsali do oboru archeologie, tomu nebylo jinak. Profesor Střepina a doktor Smetáček se pořád dohadovali o tom, jestli Atlantida byla nebo ne. Oba dva měli spoustu argumentů a snažili se nás nalákat pod svoje křídla.

Později jsme zjistili, že Atlantida byla velice vyspělá v jakémkoli směru. Ať to bylo hospodářství, zemědělství atd., a to kvůli moudrému králi, který všechny konflikty a rozpory mezi obyvateli rozhodl. Král vládl tak dobře, protože nosil na krku mocný krystal, který mu dodával energii na vládnutí celé Atlantidě. Když král zemřel, ujal se moci jeho syn, který ale začal moci krystalu zneužívat. Lidé se hádali, hospodářství a všechno, co bylo na vysoké úrovni, začalo upadat. Rada starších už se na to nemohla dívat, tak se rozhodli, že krystal králi vezmou. Tak také učinili a rozdělili ho na dvě části a zahrabali do země.

Doktor Smetáček nám řekl, že když obě části krystalu najdeme, obnovíme tím Atlantidu. Vzal nás tedy do stroje času a my jsme v čele s doktorem Smetáčkem letěli na místo, kde by Atlantida podle všeho měla být.  Tam jsme s pomocí našeho nového průvodce našli rovnou celou Atlantidu. Průvodce nám také prozradil, že krystal se dá použít nejenom pro vracení klidu a míru mezi obyvatele Atlantidy, ale i ke zničení celé Atlantidy. Začali jsme tedy pátrat po krystalu a místní obyvatelé nám řekli, že se po něm ptal i jakýsi dr. Smetáček. Po chvíli nám došlo, že ho Smetáček chce použít ne na záchranu Atlantidy, ale na její zkázu.

Vydali jsme se tedy za dr. Smetáčkem, ale bohužel jsme přišli pozdě. Dr. Smetáček našel obě dvě části krystalu a ještě nás pozval na místo, kde se je chystá spojit a tím zničit celou Atlantidu. Naštěstí nám jeden z rady starších řekl, že existuje antikrystal, který při spojení s pravým krystalem vybuchne a Atlantida bude zachráněna. My jsme tedy začali hledat antikrystal až jsme ho konečně našli a šli jsme k místu, kde měl dr. Smetáček krystaly spojit. Nenápadně jsme mu podstrčili antikrystal a on bez povšimnutí spojil obě půlky. Najednou se ozvala velká rána a doktor Smetáček ležel na zemi mrtvý a obě půlky krystalů byli zničené. Nám to, ale nevadilo, protože jsme měli alespoň půlku pravého krystalu, kterou jsme vrátili obyvatelům Atlantidy, a Atlantida začala opět vzkvétat.

Eda

Příspěvek byl publikován v rubrice Články z akcí a jeho autorem je Kočovníci. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.