Tábory

Každoročně pořádáme zimní tábor na horách v termínu jarních prázdnin Prahy 6 a letní stanový tábor prvních 14 dní v červenci. Tábory a činnost oddílu finančně podporují Hlavní město Praha, Městská část Praha 6 a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Hlavní město Praha Městská část Praha 6

Letní tábor Ronovec 2021
Letní tábor Ronovec 2021

Termín: 2.7. - 18.7.2021

Sraz: 2.7. v 16:30 u klubovny (Nad Panenskou 5, Praha 6)

Návrat: 18.7. 12:45 ke klubovně (Nad Panenskou 5, Praha 6)

Návštěvní den pro rodiče se bohužel ani letos nebude kvůli koronaviru konat.

Cena: 2200 Kč pro členy, 2500 pro veřejnost

Cena pro členy se týká členů oddílu se zaplacenými příspěvky.

Peníze nám pošlete převodem účet 2700230041/2010, případně se můžeme domluvit na jiné formě placení. Budete-li potřebovat vystavit fakturu, pošlete nám prosím včas fakturační údaje.

Opatření kvůli koronaviru - důležité!
Stejně jako loni budeme i letos muset věnovat větší pozornost zdravotním a hygienickým podmínkám. Z pokynů Ministerstva zdravotnictví pro nás vyplývá následující:
  • Podmínkou účasti na táboře je potvrzení o negativním testu na koronavirus. Je možný PCR (max. 7 dní starý) i antigenní (max 72 h starý) test, nicméně preferujeme PCR test.
  • Prohlášení o bezinfekčnosti je stejně jako loni rozšířeno o příznaky COVID-19. Prohlášení nesmí být starší než jeden den před odjezdem!
  • V případě podezření na nákazu COVID-19 může být nutný bezodkladný odvoz dítěte z tábora. Rodiče či jiné oprávněné osoby by tedy měly být po celou dobu konání tábora dostupné a v krajním případě počítat s variantou předčasného odvozu dětí.
  • Součástí tábora ani letos nebude návštěvní den rodičů, počítáme se společnou dopravou dětí na tábor i z tábora.
  • Potvrzení od lékaře (zdravotní způsobilost) nemusí být letos nové (má platnost 2 roky).
Lokalita
Jedeme na již vyzkoušené tábořiště u hradu Ronovec nedaleko Havlíčkova Brodu. Samotný tábor vzniká doslova na zelené louce - stany i další potřebné vybavení si stavíme sami s ohledem na požadované hygienické normy. Na stavbě se podílí všichni účastníci, přiměřeně věku a schopnostem.
Ubytování a stravování
Bydlet se bude po dvou v podsadových stanech. Spí se na postelích ve vlastních spacácích. Jídlo je pětkrát denně z vlastní polní kuchyně, tekutiny jsou k dispozici po celý den.
Co si vzít s sebou?
Program
V rámci celotáborové hry nás čeká spousta různorodých her - od velkých bojovek v přírodě, přes různé dovednostní aktivity až po krátké hříčky pro pobavení. Ani sportovní vyžití nevynecháme: jsme připraveni na známé sporty typu fotbal, vybíjená či ping-pong, i na ty méně známé, jako ringo nebo frisbee.
Za slunečného počasí dojde na koupání, ale máme připravenou zásobu aktivit i pro případ deště.
Nedílnou součástí běžného táborového života jsou také noční hlídky, služby v kuchyni a táboráky. Vydáme se i na vícedenní výlet po okolí.
Oděv na celotáborovou hru
Indiánské oděvy si letos vyrobíme sami na táboře. Každý k tomu bude potřebovat 1 až 2 trička:
  • minimum je jedno světlé (klidně starší) tričko bez nápisů (bude obarveno)
  • případné druhé tričko bude "rozebráno" na ozdoby, takže může být v jakémkoliv stavu (nového by byla škoda)
Vedoucí
Převážná většina vedoucích v našem oddíle vyrostla, takže dobře vědí, jaké je to být dítětem na táboře. S dětmi pracujeme po celý rok, máme mnohaleté zkušenosti a pravidelně se proškolujeme. Po celou dobu tábora je k dispozici zdravotník. Tábor pořádáme dobrovolně, bez nároků na odměnu.
Kontakt na tábor
Adresa pro zasílání pošty:
Letní tábor Kočovníci
Dolní Krupá u Havlíčkova Brodu
582 71

Pro naléhavé případy budeme mít s sebou oddílový telefon: 731 261 239
Máte zájem?
Další informace rádi podáme na emailu info@kocovnici.cz, či na telefonu 777 937 167 (hlavní vedoucí Marcel Šíp). Fotky z loňského tábora najde v naší fotogalerii:
Důležité materiály ke stažení